ściana szczelinowa - wdmuchiwanie styropianu

Termoizolacja metodą wdmuchiwania

Termoizolacja ścian szczelinowych (warstwowych) w naszym systemie polega na wypełnieniu pustki muru (tzw. dylatacji) materiałem izolacyjnym w postaci granulatu. Najczęściej stosowany jest do tego granulat styropianu.

Docieplanie budynków tą metodą daje duże oszczędności energii cieplnej w sezonie grzewczym, natomiast latem nie występuje nadmierne przegrzewanie się ścian. Główną zaletą tej metody jest szybkość wykonania oraz wielokrotnie niższy koszt niż docieplenie ścian w sposób tradycyjny. Warto zatem rozważyć ten sposób jako alternatywę dla metody oklejenia budynku styropianem, tym bardziej, że jej efektywność jest podobna.

W jaki sposób ocieplamy ściany szczelinowe

ocieplanie ściany

Do wykonania izolacji nawierca się niewielkie otwory w ścianie, ich ilość uzależniona jest od konstrukcji ściany danego budynku.

Materiał podawany jest pod ciśnieniem, co zapewnia dotarcie granulek w każdy zakamarek szczeliny powietrznej ściany, co gwarantuje dokładne wypełnienie pustej powierzchni, a co za tym idzie skuteczną izolację. Po zakończeniu ocieplania otwory są zaklejane klejem mrozoodpornym.