ekofiber - domek

Ekologiczny materiał izolacyjny

Materiały celulozowe stosowane do ocieplania budynków powstają w wyniku ekologicznej technologii opartej na recyklingu makulatury. Celuloza jest wyjątkowo skutecznym materiałem izolacyjnym przy zastosowaniu metody wdmuchiwania blow-in.

Zalety materiałów z celulozy typu ekofiber

Ekofiber Posiada doskonałe właściwości izolacyjne, jest bezpieczna dla zdrowia, zapobiega kondensacji pary wodnej. Dodatkowo, dzięki swojej wyjątkowej strukturze, celuloza zapobiega utracie ciepła zimą, latem natomiast skutecznie chroni przed skutkami upałów.

Materiały celulozowe zaczęto produkować w Stanach Zjednoczonych w latach dwudziestych XX wieku. W Europie z powodzeniem stosuje się je od ponad 50 lat do różnych typów izolacji. Na polskim rynku pojawiły się kilkanaście lat temu. Produkowane są z makulatury gazetowej, w której nie były stosowane szkodliwe farby drukarskie. Dodatkowo zabezpieczane są przed korozją biologiczną i ogniem przez zastosowanie soli boru, hamują one rozwój mikroorganizmów i powstrzymują rozprzestrzenianie się ognia. Materiał jest trudnopalny i nie rozprzestrzenia ognia. Najbardziej znanym materiałem celulozowym w Polsce jest Ekofiber.

Właściwości materiałów celulozowych:

  • duża izolacyjność termiczna
  • odporność biologiczna i chemiczna
  • żywotność materiału
  • ekologiczność
  • materiał jest trudnopalny

Atesty i aprobaty techniczne:

Ekofiber: