ocieplenie stropodachu

Ocieplanie stropodachów poprzez nadmuch sypkich materiałów izolacyjnych

Ocieplenie stropodachu metodą tradycyjną jest w większości przypadków niemożliwe, z racji niskiej i trudno dostępnej przestrzeni, a jednocześnie konieczne, by zapobiec nadmiernej utracie ciepła w budynku. Dlatego wykonujemy docieplanie stropodachów wentylowanych, stropów, dachów płaskich i poddaszy nieużytkowych jedyną skuteczną w tym przypadku metodą wdmuchiwania (blow-in).

Metoda ta jest od wielu lat stosowana z powodzeniem w wielu krajach Europy Zachodniej i w Stanach Zjednoczonych. Pozwala na dokładną, szybką i nieuciążliwą dla mieszkańców budynku izolację stropodachów. Umożliwia dotarcie materiału izolacyjnego do każdej nawet trudno dostępnej przestrzeni, dzięki czemu nie tworzą się tzw. mostki termiczne.

Jak przygotować dach do docieplenia stropodachu?

Najczęściej stosowaną metodą dostania się na typowy stropodach jest wycięcie kilku otworów technologicznych w dachu (jeżeli nie ma pozostawionych wejść od strony klatki schodowej), przez które wchodzi operator w celu ułożenia izolacji. Ocieplenie polega na nasypie grubej warstwy materiału - wełny mineralnej, granulatu styropianu lub materiałów celulozowych typu Ekofiber (przeważnie jest to 15-25cm), za pomocą specjalnego agregatu podającego wężami materiał pod ciśnieniem. Pod stropem pracownik rozkłada materiał, kontrolując grubość i równomierność warstwy izolacji. Po zakończeniu prac otwory technologiczne stropodachu są szczelnie zamykane i zabezpieczane papą termozgrzewalną.

Docieplony stropodach - korzyści:

Docieplony stropodach pozwala nie tylko na dużą oszczędność energii potrzebnej do ogrzania budynku, ale także zapobiega przegrzewaniu się stropodachu latem, co poprawia wydatnie komfort użytkowania powierzchni mieszkalnych lub usługowych w budynku, gdzie wykonana została izolacja.