ocieplanie poddasza

Ocieplanie poddasza granulatem

Ocieplenie poddasza metodą wdmuchiwania, czyli blow-in, jest to nowoczesny sposób, który znajduje zastosowanie w zarówno powstających, jak i już istniejących obiektach. Za jego pośrednictwem mamy możliwość skutecznego oraz trwałego zaizolowania poddasza.

Wdmuchiwanie odbywa się za pomocą specjalnego agregatu. Jako materiał izolacyjny zazwyczaj stosowany jest granulat styropianu, granulat wełny mineralnej lub materiały celulozowe np. Ekofiber. Wprowadzanie izolacji odbywa się pod ciśnieniem, więc bez najmniejszego problemu dotrze ona w każdy zakamarek oraz szczelinę poddasza, likwidując mostki termiczne. Jest to bardzo istotna kwestia, zwłaszcza że przez dach oraz poddasze może uciec do 25% ciepła.

Bardzo często ocieplanie tej części domu traktowane jest jako drugorzędna kwestia, z tego też względu biorą się niedociągnięcia oraz błędy wykonawcze. Z pozoru dobra izolacja, może okazać się zupełnie nieszczelna i powodować zwiększone koszty ogrzewania.

Źle docieplone poddasze? Przegrzewający się dach latem? możemy to szybko i skutecznie naprawić!

Ocieplamy poprzez wdmuchiwanie również poddasza, które już wcześniej były zaizolowane, jednakże okazało się to niedokładne, nieszczelne lub nieprofesjonalne. Naprawa izolacji metodą wdmuchiwania jest bardzo skuteczna i niedroga w realizacji.

Główną zaletą rozwiązania jest brak konieczności demontażu istniejącej zabudowy z karton gipisu, zatem nie jest ono uciążliwe dla mieszkańców i nie wymaga poniesienia dodatkowych kosztów.

Warto postawić na ocieplanie poddasza poprzez wdmuchiwanie, które raz, a skutecznie rozwiąże tę kwestię i zapewni komfort cieplny na poddaszu zarówno zimą jak i latem.