pianka natryskowa

Pianka PUR - nowoczesny materiał termoizolacyjny

Pianka poliuretanowa stosowana jest do izolacji termicznych poprzez natrysk, przy użyciu agregatu wysokociśnieniowego. Piankę można stosować w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym i przechowalniczym.

Rodzaje piany poliuretanowej

Na rynku dostępne są dwa rodzaje pian poliuretanowych, otwarto komórkowa i zamknięto komórkowa. Pianka PUR to bardzo wszechstronny materiał stosowany w budownictwie do celów termoizolacyjnych. Posiada nieporównywalnie lepsze właściwości izolacyjne niż tradycyjne materiały.

Pianka pur z bliska

Pianka otwarto-komórkowa

Przeznaczona jest do izolacji wewnątrz budynków. To pianka o niższej gęstości, która pozwala na zmniejszenie kosztów izolacji budynków. Jest więc bardziej wydajna i ekonomiczna. Jej gęstość waha się od 8 do 12 kg/m3. Posiada wysokie właściwości termoizolacyjne i zapewnia doskonałą barierę powietrzną oraz dźwiękową. Jest miękka i bardziej przepuszczalna dla pary wodnej (oddychająca). Ten rodzaj pianki doskonale sprawdza się w przypadku izolacji poddaszy, stropów i ścian działowych.

Parametry pianki otwartokomórkowej PUREX NG-0810 NF

Właściwość Wartość
Przewodnictwo cieplne 0,038 W/mK
Gęstość pozorna 8±10% kg/m3
Współczynnik akustyczny αw=0,5
Klasa wyrobu dźwiękochłonnego D
Zawartość komórek zamkniętych <20%
Zdolność samogaśnięcia Tak
Nasiąkliwość wodą 14-22 kg/m2

Pianka zamkniętokomórkowa na hali

Pianka zamknięto-komórkowa

W zależności od gęstości pianka ta stosowana jest zarówno do izolacji wewnętrznej budynków, hal przemysłowych, chlewni, kurników, jak i izolacji zewnętrznej na dachy budynków, fundamenty, jako izolacja pod wylewkę betonową w magazynach, halach przemysłowych, garażach oraz wszędzie tam gdzie występuje podwyższone obciążenie podłoża.

Pianka ta wzbogacona jest o pęcherzyki gazu w swojej strukturze , które przyczyniają się do uzyskania cennych właściwości izolacyjnych. Taka izolacja stanowi o wiele większe zabezpieczenie przed powietrzem i wodą. Popularna gęstość pianki poliuretanowej zamkniętej-komórkowo wynosi od 35 do 60 kg/m3.

Parametry pianki zamkniętokomórkowej PUREX NG-0428 HG

Właściwość Wartość
Przewodnictwo cieplne 0,023 W/mK
Gęstość pozorna 32±10% kg/m3
Absorpcja wody <5%
Zawartość komórek zamkniętych min 90%

Parametry pianki zamkniętokomórkowej PUREX NG-0440 LD

Właściwość Wartość
Przewodnictwo cieplne 0,024 W/mK
Gęstość pozorna 60±10% kg/m3
Absorpcja wody <5%
Zawartość komórek zamkniętych min 90%